nybanner

Atletika: Semenyaová vyhrála 5000 m zlata na mistrovství Jižní Afriky

Dobrý den, přijďte se poradit s našimi produkty!

GERMISTON, Jihoafrická republika (Reuters) – Caster Semenyaová ve čtvrtek vyhrála běh na 5000 m na atletickém mistrovství Jižní Afriky, což je potenciální nová vzdálenost, protože čeká na rozhodnutí Sportovního arbitrážního soudu (CAS) o odvolání.Pravidla se snaží omezit její hladinu testosteronu.
Zdálo se, že Semenya má vše pod kontrolou, když v úvodní den zvítězil v čase 16:05,97, což byl důležitý test pro účast Jihoafrické republiky na zářijovém mistrovství světa v Dauhá.
Semenyaová dosáhla vzácného cíle v závodě na dlouhé vzdálenosti poté, co předtím dosáhla pátečního finále na 1500 metrů v čase 4:30,65, což je výrazně pod svým osobním maximem.
Přestože se téměř nezapotila, její čas na 1500 metrů byl o 9 sekund rychlejší než další nejrychlejší v kvalifikaci.
Její hlavní disciplína, 800 metrů, se uskuteční v pátek ráno a finále v sobotu večer.
Semenyaová čeká na výsledek své výzvy k CAS, aby přestala zavádět nová pravidla Mezinárodní atletické federace (IAAF), která po ní vyžadují užívání léků na omezení přirozené hladiny testosteronu.
IAAF chce, aby atletky s vývojovými rozdíly snížily hladinu testosteronu v krvi pod předepsanou koncentraci šest měsíců před soutěží, aby se zabránilo jakékoli nespravedlivé výhodě.
Ale to je omezeno na soutěže mezi 400 m a mílí, takže nezahrnuje 5000 m, takže Semenyaová může soutěžit volně.
Její čtvrteční čas byl o 45 sekund méně než nejlepší z roku 2019, ale zdálo se, že Semenyaová se drží zpátky před svým známým posledním sprintem na 200 metrů.
Mezitím olympijský vítěz v běhu na 400 m a držitel světového rekordu Weide van Niekerk odstoupil ze čtvrtečního rozcvičení, jako důvod uvedl kluzký svah, když se po 18 měsících pokusil vrátit do soutěže na vysoké úrovni.
„Smutné oznamování, že se odhlašuji z mistrovství Jihoafrické republiky seniorů v atletice,“ napsal van Niekerk na Twitteru.
„Těšíme se, že si po dobré přípravě zase zahrajeme doma, ale počasí nám nepřálo, takže jsme to nechtěli riskovat.
Van Niekerk vynechal celou sezónu 2018 kvůli zranění kolena během charitativního fotbalového zápasu v říjnu 2017.

Čas odeslání: 20. června 2023